четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ФОТО: Змија се пикна под автомобил, ја извлекувале два часа

zmija.jpg500

Последни вести

Змија создаде паника меѓу граѓани на булеварот Немањица во Ниш.

Женскиот смок бил долг речиси два метри и се пикнал под автомобил кој бил паркиран. Извлекувањето на змијата траело дв час, а граѓаните на помош ги викнале волонтерите „Зоо планета“.

2zmija.jpg500

Змијата била однесена надвор од градот и пуптена во природа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести