понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ФОТО: Жолти облаци на небото над Белград

b

Поврзани вести

Жителите на Белград вчера беа вознемирени од жолти облаци кои се појавија на небото.

Од Хидрометеоролошкиот завод на Србија соопштиле дека облаците всушност се црни но поради отсјајот на Сонцето добиваат жолта боја.

b1

Сепак, граѓаните на социјалните мрежи  не ги земаат за сериозни објаснувањата на експертите тврдејќи дека ваква глетка до сега не била регистрирана во Србија иако имало илјадници слични случаи кога времето било облачно.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести