вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

ФОТО: Журнал: Мендух Тачи ја води кампањата со панцирен елек

Мендух Тачи го претставува нивниот партиски кандидат со панцирен елек.

taci

Поврзани вести

На партиските митинзи, додека го промовира партискиот кандидат за претседател, лидерот на Демократската партија на Албанците во Македонија, Мендух Тачи , носи панцирен елек, пишува порталот Журнал.

Панцирниот елек може да се забележи под наборите на неговото палто, што јасно се гледа на фотографијата.

Засега е непознато од кои причини Тачи се одлучил на ваков чекор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести