четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фотоградија од дербите Партизан-Црвена Звезда која го обиколи светот

zvezda

Последни вести

Еден занимлив кадар од 147-то вечно дерби помеѓу Партизан и Црвена Звезда стана хит на Интернет. Имено, фотографијата покажува дека и вака може да се следи судирот меѓу лутите ривали. Во овој момент резултатот беше 0:0, што се случувало понатаму е непознато…

Црно-белите ги победија црвено-белите со 1:0, благодарение на погодокот на Никола Дринчиќ од слободен удар, така што сега разликата изнесува четири бода.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести