недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Фотографија која го потресе светот: Сите ќе ве кажам на Бога!

momce

Поврзани вести

Со голема брзина на социјалните мрежи се шири трогателна фотографија од мало момче од Сирија кое претрпело тешки повреди во крвавите инциденти.

Момчето се здобило со сериозни повреди, вклучувајќи внатрешно крварење, а лекарите не биле во можност ништо да сторат.

Оваа фотографија  настанала за време на војната во Сирија, каде што цивилното население настрада во конфликтот меѓу силниот лојален режим и бунтовниците.

momce

Веднаш се рашири на социјалните мрежи, а особено е ужасна приказната зад фотографијата.

Очигледно, момчето се здобило со сериозни повреди, вклучувајќи внатрешно крварење, иако толку мало, имало само три години, почувствувало дека ќе почине.

 

Пред да почине, според приказната рекло: Сите ќе ве кажам на Бога!

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести