среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 33

ФОТО/ВИДЕО: Најголемата новогодишна елка во светот

Во италијанско гратче Губио се наоѓа најголемата новогодишна елка на светот.

elkanovagodina

Поврзани вести

Елката е електрична инсталација која е состваена од над  1.000 разнобојни сијалички распоредени до височина од 750 метри и ширина од 450 метри.

 

Стотици набљудувачи, меѓу кои голем број деца, гледале како еден свештеник со помош на таблет ја вклучува светлечката елка, поставена на брдото над средновековното гратче во северниот дел на Италија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести