среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фрајбург се надева на поскромен пораз во Минхен

SC Freiburg v FC Bayern Muenchen - Bundesliga

Последни вести

Нови три бода на своето конто запишаа фудбалерите на Мајнц кои на најдобар можен начин ја искористија предноста на домашниот терен во премиерниот натпревар од 21. коло во германската Бундес лига и сосема заслужено со 2:0 го победија гостинскиот тим на Хановер.

Сите 90 минути ги одигра најверојатно новиот капитен на фудбалската репрезентација на Македонија, Николче Новески.
Тимот на Фрајбург најверојатно ќе биде најновата жртва на актуелниот шампион и лидер на првенствената табела, тимот на Баерн (М), а обврска да ја оправдаат фаворитската улога, но во дуелот против гостинскиот тим на Ајнтрахт од Франкфурд, имаат фудбалерите на Борусија од Дортмунд.

Денеска на програмата: Хофенхајм – Штутгарт, Баерн М. – Фрајбург, Борсуиај Д. – Ајнтрахт, Брауншвајг – Хамбургер, Вердер – Борусија М., Леверкузен – Шалке.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести