понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Франција: Четири лица уапсени поради поврзаност со џихадисти

И Кина се вклучува во борбата против ИД

И Кина се вклучува во борбата против ИД

Поврзани вести

Четири лица за кои постои сомнеж дека се поврзани со џихадистички групи се уапсени во Франција.

Уапсените се осомничени дека регрутирале доброволци за терористички активности во различни држави.

Пред три дена во јужниот дел од земјата беше уапсен француски државјанин, осомничен дека убил три лица и едно ранил по тешко во Еврејскиот музеј во Брисел.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести