четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Франција – граѓаните на улица

Европската Унија не дозволува Франција понатаму да се задолжува. На крајот граѓаните излегоа на улица- се повеќе луѓе сметаат дека државата потполно затаила.

download

Последни вести

Франција е во тешка ситуација. Стопански раст веќе петта година – нема.Но затоа стапката на невработеност порасна на 11 отсто. Државниот долг изнесува 57 отсто од бруто домашниот производ, пренесоа медиумите.

Европската Унија не дозволува Франција понатаму да се задолжува. На крајот граѓаните излегоа на улица- се повеќе луѓе сметаат дека државата потполно затаила.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести