вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Франција: Рекордна заплена на кокаин

droga

Поврзани вести

Француската полиција денеска заплени рекордна количина на 1,4 тони кокаин во француското пристаниште Авр и разби меѓународен круг на шверц со дрога.

Според наводите на неименуван извор од полицијата, најмалку едно лице е уапсено по рација, која што била спроведена вчера по „долга и детална истрага“.

Француската полиција претходно во септември заплени 1,3 тони кокаин сокриен во 30 куфери на летот на Ерфранс од Венецуела кога биле уапсени повеќе од 20 лица.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести