четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Франција, Русија и САД заедно против Исламска Држава

oland-napdi

Поврзани вести

Франција, Русија и САД ќе формираат голема коалиција во борбата против Исламска држава, најави францускиот претседател Франсоа Оланд, пренесува Б92.

Оланд изјави…

Најчитани вести