недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 0

Франција со првите воздушни напади против ИСИС

isis-dzihadisti-500

Последни вести

Француската војска денеска го изврши првиот воздушен напад на серо-исток врз ИСИС, пренесува италијанската новинска агенција „АНСА“.

Се дознава дека нападите врз терористичката организација биле извршени утрово околу 09:40 часот, пишува во сопштението на француското претседателство.

Како што стои во соопштението, челта е целосно уништена. Нападите се очекува да продолжат и во наредните денови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести