недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Француски турист претепан и ограбен во Скопје

Според податоците од полицијата, се работи за францускиот државјанин П.Б. кој престојува во хостел „Рекорд“-Скопје, а бил да се забавува во дискотеката „26“.

images

Последни вести

Турист од Франција синоќа во пет часот по полноќ бил малтретиран од страна на четири засега непознати лица.

Според податоците од полицијата, се работи за францускиот државјанин П.Б. кој престојува во хостел „Рекорд“-Скопје, а бил да се забавува во дискотеката „26“.

Откако излегол од дискотеката, тој бил пресретнат и нападнат од 4 непознати лица кои насилно го внеле во автомобил со сива боја, го претепале и му земале мобилен телефон „Ајфон 4“, часовник и јакна во која имало паричник со 2.000 денари, 15 евра, платежни картици и француска лична карта, а потоа го оставиле на непозната локација на подрачје на Ѓорче Петров.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести