сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Француските министри можат да летуваат само на два и пол часа пат од Париз

Членовите на француската влада добиле директива дека можат да летуваат само на места кои се оддалечени најмногу два и пол часа возење од Париз, изјавил денес портпаролотна француската влада

images (2)

Последни вести

Членовите на француската влада добиле директива дека можат да летуваат само на места кои се оддалечени најмногу два и пол часа возење од Париз, изјавил денес портпаролотна француската влада, пишува српски „Блиц“.

„Постои ограничување од два и пол часа возење од Париз“, објаснил портпаролот, кој воедно е и министер за земјоделие.

Запрашан дали министрите добиле забрана да посетуваат летни ефстивали заради протестите на слободните уметници кои ги организираат, порптаролот Ле Фол одговорил дека таа информација е погрешна

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести