петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Французинка киднапирана во Јемен

jemen

Последни вести

Француското Министерство за надворешни работи, преку својот портпарол го потврди грабнувањето на француска државјанка која работела во меѓународна хуманитарна организација во Јемен.

Засега не откриваат повеќе детали за грабнувачите.

Најчитани вести