Македонија,Крими хроника

Фрлен молотов коктел врз автомобилот на Кираца

Фрлен молотов коктел врз автомобилот на Кираца

Молотов коктел ноќеска бил фрлен врз автомобилот на Кираца Трајковска од Фершпед, дознава Пресс24 од жители на улицата Јадранска каде што се случил инцидентот.

Според нивните извори нема повредени, а настанала само материјална штета.

Според првичните информации се работи за возило Цитроен со скопски регистарски таблички.