недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фрлена бомба кашикара во ноќниот клуб „Мистик“

Од експлозија, оштетен инвентарот во објектот.

kasikara 1

Последни вести

Напаѓач скршил стакло од врата во скопскиот ноќен клуб „Мистик“, и внатре  фрлил рачна бомба „кашикара“. Од експлозија, оштетен бил инвентарот во објектот.

Инцидентот се случил во ноќта меѓу 10 и 11 јуни, годинава.

Извршен е увид  на лице место и се’ преземаат мерки за откривање на сторителот. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести