четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фрлена бомба во Синѓелиќ

stefan_news_70904

Последни вести

Утрово околу 5 часот, во селото Синѓелиќ на улицата број 12 број 31 е фрлена бомба во дворот на куќата на Н.А.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека повредени од експлозијата нема, а предизвикана е само материјална штета на фасадата на куќата.

МВР трага по сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести