Македонија,Крими хроника

Фрлена бомба во Синѓелиќ

Фрлена бомба во Синѓелиќ

Утрово околу 5 часот, во селото Синѓелиќ на улицата број 12 број 31 е фрлена бомба во дворот на куќата на Н.А.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека повредени од експлозијата нема, а предизвикана е само материјална штета на фасадата на куќата.

МВР трага по сторителите.