петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Фрлена бомба во Студентскиот центар „Никола Тесла“ во Бања Лука

bomba1

Последни вести

Непознато лице утрово активирало бомба во Студентскиот центар „Никола Тесла“ во Бања Лука. Полицијата за овој настан е известена во 3:40 часот. Бомбата е активирана меѓу двата павилјони.

Според полициските информации,, нема повредени и причинета е само материјална штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести