Балкан

Фрлил бомба во трафика

Фрлил бомба во трафика
Триесет и две годишната К.М. е тешко повредена синоќа околу 20 часот, кога 51-годишниот М.Ј. фрлил бомба во трафиката „Футура С“ во Србија во која таа  работела. Жената се здобила со тешки повреди и во свесна состојба била префрлена во Ургентниот центар во Белград, каде била задржана на одделението за ортопедија.
bombaa_2
Како што неофицијално дознава српски Блиц, напаѓачот ја фрлил бомбата поради нерасчистени сметки со сопственикот на објектот  „Футура С“.