среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 7

Фудбал У-19: Македонија ќе одигра два натпревара со БиХ

Првиот натпревар (13 септември) почнува во 16 часот, додека на 15 септември (четврток) пресметката започнува во 11 часот.

fudbal

Последни вести

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години на 13 и 15 септември на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција од Босна и Херцеговина.

Селекторот на Македонија, Јетон Несими за пресметките против БиХ ги повика следните фудбалери:

голмани: Артан Иљази (Милано), Кристијан Стевковски (Скопје);

одбрана: Тодор Тодоровски (Металург), Михаил Маневски (Академија Пандев), Медин Бајрами (Марибор, Словенија), Антонио Митрев (Металург), Андреј Кировски (Вардар), Ване Јованов (Академија Пандев);

среден ред: Бејнамин Мистафиќ (Ст. Полтен, Австрија), Филип Стојчевски (Металург), Дарко Додев (Металург), Алпај Јусуф (Милано), Кристијан Трпановски (Академија Пандев), Шефит Шефити (Шкендија), Јани Атанасов (Академија Пандев), Елиф Елмаз (Работнички);

напад: Марио Крстовски (Хоризонт Турново), Кристијан Ачковски (Работнички), Марко Феруковски (Офенбах, Германија), Бојан Колевски (Металург);

Првиот натпревар (13 септември) почнува во 16 часот, додека на 15 септември (четврток) пресметката започнува во 11 часот.

Најчитани вести