Магазин

Фудбалер ја расекол српската старлета Сораја по стомакот и вратот

Фудбалер ја расекол српската старлета Сораја по стомакот и вратот
Фудбалер ја расекол српската старлета Сораја по стомакот и вратот

Фудбалерот Стефан Михајловиќ ноќтта помеѓу вторникот и средата, со нож ја расекол Сораја Вучелиќ по стомакот и вратот.

Сораја со Стефан и пријателките била излезена на белградскиот сплав „Фристајлер“, а потоа го продолжиле дружењето во вилата на поранешниот фудбалел на „Црвена звезда“, пренесува „Блиц“.

soraja

Проблемот се јавил кога Сораја одлучила да оди дома, а Сефан не и дозволувал. Тој извадил нож и почнал да замавнува со него. Инцидентот  завршил со посекотини на телото на Сораја на стомакот и на вратот.

„Точно е дека завршив во Ургентниот центар, но тој тоа не го стори намерно“, кажала таа за „Блиц“.

stefan