среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Фудбалер усмрти судија со глава

Натпреварот се одиграл помеѓу локалните клубови Амигос дел Балон и АВОЛ, кога играчот Рубен Ривера Васкз добил црвен картон. Неможејќи да се воздржи тргнал кон судијата и му задал кобен удар со главата.

usmrten-sudija

Последни вести

Страшна трагедија се случи во Мексико во градот Тулансинг. Во натпреварот на ниската аматерска фудбалска лига фудбалер го усмрти судијата со удар во главата.

Натпреварот се одиграл помеѓу локалните клубови Амигос дел Балон и АВОЛ, кога играчот Рубен Ривера Васкз добил црвен картон. Неможејќи да се воздржи тргнал кон судијата и му задал кобен удар со главата.

usmrten-sudija1

Судијата Виктор Треха паднал и починал на лице место. Лекарите безуспешно се обиделе да му пружат помош.

usmrten-sudija2

Локалните медиуми тврдат дека Васкез веднаш побегнал и по него се трага.

Најчитани вести