петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Фудбалер затвори бордел во Бразил: Изнајмил 18 проститутки за приватна забава

adrijano_1

Последни вести

Легендарниот бразилски фудбалер Адријано организираше забава во еден мотел на познатата плажа Копакабана во Рио де Жанеиро, а за потребите на гостите изнајмил 18 проститутки кои ги платил 30.000 евра.

adrijano_2

Бразилските медиуми наведуваат дека Адријано за потребите за приватната забава изнајмил мотел на плажа. Проститутките биле доведени од борделот што се наоѓа во близина, каде поради недостаток на „персонал“ постојаните муштерии биле револтирани.

-Адријано дојде со неколку пријатели и со себе ги зема сите проситутки, изјави сопственикот на борделот.

Инаку фудбалерот кој во моментов има 33 години, веќе неколку години се обидува да се врати во светот на фудбалот, а неодамна пропадна и неговиот трансфер во францускиот клуб Ле Авр. Во минатото тој настапуваше за Фламенго, Интер, Фиорентина, Парма, Сао Паоло, Рома и Коринтијанс.

фото: Kurir.rs

Најчитани вести