сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фудбалери во Куманово се испотепале на терен, настрадал еден полицаец

download

Последни вести

Вчера околу 18,15 часот во селото Шупли Камен, кумановско на фудбалскиот стадион, бил одигран фудбалски натпревар помеѓу ФК„Башкими“ и ФК„Карпош“ и двата клуба од Куманово, при што дошло до тепачка помеѓу играчите.

При интервенција на полициски службеник, полицаецот бил физички нападнат од неколку лица.

Фудбалерите го давеле полицаецот нанесувалјќи му телесни повреди.

Негов колега поради заплашување во воздух испукани биле три куршуми од службениот пиштол, по што напаѓачите се разбегале. Во СВР-Куманово сам се пријавил Д.Х.(23) од Куманово, кој бил учесник во нарушувањето.

МВР презема мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести