вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фудбалерите на Барса се изглупираа – па се извинија

Фудбалерите на Барселона го совладаа Хетафе со 0-2 во саботата, а потоа во соблекувалната се маскираа и влетаа на прес – конференцијата на која говореше фудбалерот на домашниот тим, Виктор Родригез.

Фудбалерите на Барса се изглупираа - па се извинија

Фудбалерите на Барса се изглупираа - па се извинија

Поврзани вести

Секако, не беа сите воодушевени од оваа нивна идеја, па на крајот мораа и официјално да се извинат за својата постапка.

Немавме никаква намера да навредиме ниту еден член на Хетафе, ниту пак самиот клуб. Нашето влетување на прес – конференцијата на Виктор Родригез беше непосакуван инцидент. Би сакале да го искажеме нашето извинување до него и до сите навивачи на Хетафе, стои меѓудругото во соопштението од фудбалерите на Барселона.

Најчитани вести