недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Фудбалерите на Германија евакуирани поради дојава за бомба

Актуелниот светски фудбалски првак, селекцијата на Германија, се соочи со закана од бомбашки напад во хотелот "Молитор" во Париз, каде престојуваше во пресрет на вечерашниот пријателски натпревар со домашната репрезентација на Франција.

Лажна дојава за бомба ги примора на евакуација репрезентативците на Германија

Лажна дојава за бомба ги примора на евакуација репрезентативците на Германија

Поврзани вести

Со оглед на бројните терористички напади во Париз, “панцирите” се итно евакуирани од полицијата, а специјален тим го прочешла хотелот.

Сепак, дојавата за бомба била лажна.

Имаше дојава за бомба во хотелот. Бевме евакуирани, но на крајот се покажа дека се работи за лажна дојава кај полицијата, изјави менаџерот на германската репрезентација, Оливер Бироф.

Последниот дуел меѓу Германија и Франција одигран на СП во Бразил заврши со минимален триумф на “триколорите” од 1:0, со погодокот на Матс Хумелс.

Најчитани вести