среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фудбалерите на Шкендија на тапет на своите навивачи

Интересна ситуација имаше по натпреварот Шкендија Работнички во Тетово.

балисти

Поврзани вести

Тимот на Шкендија продолжува со игрите топло-ладно, па така викендов беа поразени на домашен терен од Работнички.

Раководството веќе најави дека во јануари ќе има големи промени во играчкиот кадар, а овој пат и фановите на Шкендија, популарните “Балисти” директно в лице им го искажаа своето незадоволство на фудбалерите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести