понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Фудбалерите се простуваат од Пандо: Македонија изгуби златно дете

По дознавањето на тажната поранешни соиграчи на Пандо почнаа преку социјалните мрежи да му искажуваат почит.

Фудбалерите се простуваат од Пандо: Македонија изгуби златно дете

Фудбалерите се простуваат од Пандо: Македонија изгуби златно дете

Поврзани вести

Веднаш по дознавањето на тажната вест дека 23- годишниот фудбалер Александар Пондовски-Пандо им подлегнал на повредите по тешката сообраќајка, неговите поранешни соиграчи почнаа преку социјалните мрежи да му искажуваат почит на својот пријател и клупски колега.

51203-pochivaj-vo-mir-igrachishte

51197-pochivaj-vo-mir-igrachishte

51199-pochivaj-vo-mir-igrachishte

51200-pochivaj-vo-mir-igrachishte

51201-pochivaj-vo-mir-igrachishte

51202-pochivaj-vo-mir-igrachishte

dino-za-pando

 

Александар Пондовски-Пандо се наоѓаше во кома четири дена, а утринава починал во Клиниката во Скопје.

Пандовски имаше само 23 години, а последен клуб за кој играше беше второлигашот Еуромилк

Тој имаше само 23 години, а последен клуб за кој играше беше второлигашот Еуромилк.

Пандовски со својот татко со автомобил марка Голф излетаа од патот на излезот од Скопје, удирајќи најпрвин во столб, а потоа и во дел од пумпите на Бензинската пума во населба Маџари.

Најчитани вести