петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Фудбалерот Пандев стана татко

sako-pandev-tatko

Поврзани вести

Фудбалерот на Турново, брат на Горан Пандев, струмичанецот Сашко Пандев стана татко.

Неговата сопруга Ивана роди машко дете. Капитенот на ФК Хоризонт Турново, Сашко Пандев, се ожени со ќерката на сопственикот на ФК Хоризонт, Ивана Тодорова, во јуни минатата година.

Најчитани вести