среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Фудбалот во Јужна Африка завиен во црно

meyiwa

Поврзани вести

Првиот голман, а воедно и капитен на фудбалската репрезентација на Јужна Африка, Сенцо Меива, минатата ноќ е пронајден мртов во куќата на својата девојка, познатата пејачка Кели Кумало.

Иако тамошната полиција сеуште не дава точни информации што точно се случило, според медиумите во оваа земја, Меива бил убиен од страна на 7 луѓе, кои провалиле во куќата на неговата девојка и со повеќе истрели од огнено оружје го усмртиле на самото место. Токму поради овие информации се шпекулира дека се работи за класична егзекуција со умисла.

Сенцо Меива бранеше за Орландо Пајретс, а беше и еден од најценетите играчи во репрезентацијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести