среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Фудбалски навивачи убиени во Бразил

brazil

Последни вести

Бразилската полиција соопшти дека се убиени осум навивачи на фудбалскиот клуб Коринтијас, јави агенцијата Анадолу.

Како што информираат од полицијата, група на вооружени напаѓачи влегла во просториите на клубот во кој се наоѓале навивачите на фудбалскиот клуб Коринтијанс и убиле осум лица.

Според првичните информации, се верува дека не се работи за класичен судир меѓу навивачки групи, туку дека станува збор за поврзаност со трговија со дрога. Во моментов, полицијата ги сослушува сведоците на настанот.

 

Најчитани вести