среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фудбалски судија во Бразил со пиштол ги решаваше проблемите на терен

Габриел Мурта, судија во Бразил направи несекојдневен потег среде натпревар откако реши наместо картон, да извади пиштол и да брка фудбалер кој го удри в лицето.

Судија во Бразил наместо картон извади пиштол

Судија во Бразил наместо картон извади пиштол

Поврзани вести

Мурта, кој е полицаец по струка и поседува дозвола за носење на огнено оружје го носел пиштолот во себе за да го искористи во самоодбрана ако некој го нападне, а токму и тоа се случило на аматерскиот меч меѓу Брумандињо и Амантес да Бола.

Бразилскиот судија при една мешаница ненадејно бил удрен од страна на гостински фудбалер кој бил револтиран од неговите одлуки, по што тој решил веднаш да го извади пиштолот. Но, за среќа навремено реагира неговиот линиски колега, па бил избегнат поголем инцидент.

Најчитани вести