четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Фудбалскиот терен во Манаус во очајна состојба

FUDBALSKIOT TEREN MANAUS

Последни вести

Иако за неколку часа старува јубилејното 20. Светско првенство, организаторот се уште мака мачи со фудбалскиот терен на арената „Амазониа” во Манаус.

Токму на овој стадион, на 15 јуни ќе се одигра големиот дерби натпревар во групата „Д”, пресметката помеѓу репрезентациите на Италија и Англија.

Според последните инфорамаци кои пристигнуваат од Манаус и од последната слика, лесно ќе се дојде до заклучок дека зелениот терен е во очајна состојба и наликува на фудбалски терен на кој играат клубовите од втората или третата македонска фудбалска лига.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести