четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 28

Фудбалските прволигаши го играат 16.коло

Фудбалските прволигаши денеска ги играат натпреварите од 16.коло. Дербито се игра во Tетово каде второпласираната Шкендија го пречекува Работнички, кој во претходното коло го победи шампионот Вардар.

коло

Поврзани вести

Лидерот на табелата Вардар е домаќин на Ренова, додека во Кратово играат Силекс и Пелистер (во средата во Битола играа дуел од Купот).

На стадионот Чаир, Шкупи ја пречекува Брегалница, а Победа е домаќин на Македонија ЃП.

Почетокот на сите натпревари е во 13 часот.

Табела: Вардар 34 бодови, Шкендија 30, Пелистер 28, Работнички 23, Ренова 20, Силекс 19, Шкупи 15, Победа 14, Македонија ЃП 10, Брегалница 8.

Најчитани вести