четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Фулам одвои 14 милиони евра за потписот на Митроглу

fulam odvoi za mitroglu

Поврзани вести

Лондонскиот премиерлигаш Фулам излезе како победник во трката по потписот на најдобриот фудбалер во дресот на актуелниот шампион на Грција, Олимпијакос, Костас Митроглу.

Англиските и грчките спортски месиуми потврдија дека двата клуба веќе постигнале договор околу сензационалниот трансфер, а раководните лица на Олимпијакос ќе заработат околу 14 милиони евра од продажбата на 25-годишниот напаѓач.

Репрезентативецот на Грција во следните неколку часа ќе го потпише понудениот 4-годишен договор кој му гарантира годишна заработувачка од 2,4 милиони евра.

Новиот напаѓач на Фулам подолг временски период важеше за голема желба на калчо гигантот Интер и на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести