вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Функционер на Владата уапсен за примање поткуп

policijaa-630

Последни вести

Функционер на Владата бил уапсен изминатава ноќ, за примање поткуп.

Неофицијално, станува збор за еден вработен во владината Агенција за поддршка на земјоделието, а приведениот се сомничи дека барал поткуп за да исплати парична помош, која согласно законот им следува на земјоделците.

Полицијата најави повеќе детали за случајот во текот на денов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести