недела, 26 март 2017  |  Вести денес: 18

ФОТО: Фустанот на Џенифер Лопез што дефинитивно ќе се памети

j-lo-fustan-1

Поврзани вести

Ова е фустанот на Џенифер Лопез што дефинитивно ќе се памети. Во улога на годинешна водителка на доделувањето на наградите „American Music Awards“ 46 –годишната Џенифер Лопез се обиде сите да ги импрсионира со дури 10 различни комбинации, од кои овој фустан дефинитивно ќе остане запаметен.

j-lo-fustan-2

Иако Лопез за прв пат е во улога на домаќинка, таа им искуство кога станува збор за настапување. За престижната награда таа прв пат беше номинирана пред 15 години, а првиот настап го имаше пред дури 25 години.

j-lo-fustan-3

Во оваа прилика таа повторно ја презентираше нејзината фигура на песочен часовник и се погрижи сите гости насвеченоста да не ги тртгнат очите од неа.

j-lo-fustan-4

Најчитани вести