недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 35

ФЗОМ одобри 85.000 долари за лекување на З.М. во Турција

fzom

Последни вести

Фондот за здравствено осигурување информира дека одобрило пари за целосно лекување во странство на осигуреното лице З.М.

„Решението за лекување е веќе подигнато од страна на родителите, а терминот за прием во реномирана странска болница е утре, во Република Турција во износ од 85.000 долари“, се наведува во соопштението на ФЗОМ.

 

Најчитани вести