понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Г-7 се закани со нови санкции за Русија

g7

Поврзани вести

Г-7 и се закани на Русија со нови санкции ако се влоши ситуацијата во Источна Украина, јави ДПА повикувајќи се на официјални извори на средбата во Елмау, Германија.

Заканата е упатена поради зголемување на тензиите во реонот на Донбас.

 

ФОТО: МИА

Најчитани вести