понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Гадафи ги чувал главите на убиените непријатели во фрижидер?

„Гадафи ни даваше по милион долари за да ги убиеме неговите непријатели и да му ги испорачаме нивните глави“.

gadafiii

Поврзани вести

Поранешниот либиски диктатор, Моамер ел Гадафи ги чувал главите на воите непријател во фрижидер, за да ги посетува во текот на своето дваесет и петгодишно владеење.

-Гадафи ни даваше по милион долари за да ги убиеме неговите непријатели и да му ги испорачаме нивните глави, рекол Франк Терпил, поранешен командант на елитниот одред убијци.

Овие бизарни тврдења ги обелодени британскиот режисер Кристофер Олгијати, а ќе бидат екранизирани во неговиот документарец „Mad Dog“ односно „Бесно куче“, кој се занимава со животот на либискиот лидер.

Во документарецот е прикажано интервју со одметнатиот агент на ЦИА, Франк Терпил, поранешен командант на елитниот одред убијци.

Олгијати истакнал дека Моамер Гадафи имал и специјализирани темни подруми под Универзитетот во Триполи, каде силувал студентки.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести