вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Галерија: Како изгледаше инцидентот на натпреварот Србија-Албанија

Screenshot_35

Последни вести

На синоќешниот фудбалски натпревар меѓу репрезентациите на Србија и Албанија се случи инцидент со појавување на знаме од „Голема Албанија“ на средината на теренот.

По оваа провокација настана општа тепачка на теренот.

Ова се неколку фотографии од натпреварот:

Branislav-Ivanovic

Incident-1

Incident-2

Incident-4

Screenshot_35

Screenshot_36 (1)

Screenshot_37

Incident-5

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести