вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Галијани чека попуст од челниците на КПР и Валенсија

galijani ceka popust

Поврзани вести

Потпретседателот на италијанскиот калчо гигант Милан, Адријано Галијани уште еднаш потврди дека ќе се обиде на крајот од актуелната сезона да ја продолжи соработката со моментално позајмените фудбалери Адел Тарабт и Адил Рами.

Тарабт е во сопственост на лондонскиот второлигаш Квинс Парк Ренџерс, додека Рами е во сопственост на шпанскиот прволигаш Валенсија.

„Тарабт и Рами? Да, сакаме да ја продолжиме соработката, сакаме да ги откупиме нивните договори. Но нема многу да зборам на оваа тема, колку што зборам толку им расте и нивната цена. Ако зборам, нема да добијам попуст од челниците на Валенсија и од тие на Квинс Парк Ренџерс. Ние сме задоволни и од играта на Тарабт и од играта на Рами”, изјави главниот оперативец на “росонерите”.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести