сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Галијани не дозволи Пипо да биде тренер на Сасуоло

galijani i pipo inzagi

Поврзани вести

Потпретседателот на италијанскиот калчо гигант Милан, Адријано Галијани потврди дека Филипо Пипо Инзаги не добил дозвола да биде именуван за нов тренер на калчолигашот Сасуоло.

Легендарниот напаѓач на Милан, кој моментално работи како тренер на младинскиот тим пред неколку часа го информирал главниот оперативец на “росонерите” дека добил понуда да биде именуван за нов тренер на Сасуоло но Галијани веднаш го информирал дека клубот нема да му дозволи да си замине од “Сан Сиро”.

“Пипо нема да биде новиот тренер на Сасуоло. Точно дека имав состанок со Пипо и точно дека побара дозвола да замине од Милано. Јас веднаш го одбив, му кажав дека не може да добие дозвола и дека ќе остане тренер на малдинскиот тим. Сакаме и понатаму на располагање да ги имаме услугите на Филипо. Немаше никаква драма, Пипо веднаш ја прифати мојата одлука”, изјави Галијани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести