среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

„Гангам стајл“ сеуште најгледано видео на Јутјуб

1366745316234.cached

Последни вести

Со повеќе од два милијарди прегледи песната „Гангам стајл“, пејачот Псај сеуште го држи врвот на најгледано видео на Јутјуб. Потоа следуваат Цастин Бибер, Џенифер Лопез. Шакира…

Вака изгледа листата од топ 10 видео кои имаат најмногу прегледи:

10. “Roar”- Кети Пери со 681,310,738 прегледи

9. “Wrecking Ball”, Мајли Сајрус со 719,046,787 прегледи

8. “Gentleman”, Псај со 749,783,871 прегледи

7. “Love the Way You Lie“, Еминем и Ријана, 760,380,853 прегледи

6. “Waka Waka (This Time for Africa)”, Шакира со 762,860,771 прегледи

5. “Party Rock Anthem”, LMFAO со 764,708,630 прегледи

4. “On the Floor”, Џенифер Лопез со 788,858,074 прегледи

3. “Charlie Bit My Finger – Again!“, Хери и Чарли со 792,689,129 прегледи

2. “Baby”, Џастин Бибер со 1,104,730,474 прегледи

1. “Gangnam Style”, на Псај со 2,123,300,376 прегледи

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести