вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Гарај прв во списокот на Манчестер Јунајтед

garaj spisok manchester

Последни вести

Челниците на актуелниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед веќе ја започнаа потрагата по новиот дефанзивец кој ќе пристигне на “Олд Трафорд” на стартот од летниот преоден рок и кој ќе биде ангажиран како наследник на искусниот српски интернационалец Немања Видиќ кој веќе потпиша 2-годишен договор со италијанскиот калчо гигант Интер.

Прв на списокот со потенцијални засилувања е аргентинскиот интернационалец од редовите на португалскиот прволигаш Бенфика, Езекел Гарај.

Поранешниот играч за врска има договор со португалскиот гигант до 2015 година и поради таа причина, да се заработи што е можно повеќе на неговото обештетување, Гарај сигурно ќе биде продаден за време на летниот преоден рок.

Преселбата на “Олд Трафорд” лесно ќе стане реалност и за аргентинскиот интернационалец и за раководните лица на Манчестер Јунајтед само доколку понудата за неговите услуги не биде помала од 20 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести