понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Гарај веќе мисли на новиот финален натпревар

GARAJ VEKE MISLI

Поврзани вести

Централниот дефанзивец на португалскиот гигант Бенфика, Езекел Гарај, ги предупреди тимските колеги дека мораат под итно да се рехабилитираат од несреќниот пораз во финалниот натпревар во Лигата на Европа и целосно да се фокусираат на финалниот натпревар од Купот на Португалија.

„Секој пораз многу боли, особено кога знаеш дека си дал се од себе, но и тоа не било доволно за да се стигне до толку посакуваниот трофеј. Не знам дали можевме да одиграме подобро, подисциплинирано од ова, ако се земат во предвид проблемите со составот, токму затоа разочарувањето е уште поголемо. Сепак, ќе мораме што поскоро да се рехабилитираме бидејќи за неколку дена пред нас е ново финале, овојпат во Купот на Португалија“, изјави аргентинскиот интернационалец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести