сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Гарсија ќе почека уште малку за нов договор

garsija nov dogovor

Последни вести

Предводникот на италијанскиот калчолигаш Рома, Руди Гарсија призна дека е многу среќен на “Олимпико”, но, додаде дека преговорите околу новиот договор можат да стартуваат само кога ќе заврши актуелната сезона.

“Пак ќе повторам, многу ми е убаво во Италија, во Рим, многу сум среќен на “Олимпико”. Пред неколку недели имав состанок со раководните лица на Рома и за време на истиот се договоривме дека преговорите околу новиот договор можат да стартуваат откако ќе заврши актуелната сезона во италијанската Серија А. Пред да заврши нема преговори, сега сум фокусиран само на првенствените натпревари, само на борбата за втората позиција и на директниот пласман во групната фаза од Лигата на шампиони”, изјави францускиот стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести