петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Гасификација на источниот и западниот регион

500A7047C9E-9D2F-4291-B2A5-

Последни вести

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Владимир Пешевски, министерот за економија Беким Незири и министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, денеска ќе одржат денеска заедничка прес- конференција.

Министрите ќе информираат за гасификацијата на источниот и западниот регион.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести