петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Газдата на ФИАТ среќен поради очајните резултати на Интер

barsa vojna fifa

Поврзани вести

Наследникот на автомобилската компанија ФИАТ и главен финасиер кога е во прашање актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Џон Елкан, призна дека е среќен поради лошите резултати на големиот ривал од италијанската Серија А, тимот на Интер.

„Не знам зошто Интер не може да победи во италијанската Серија А. Се надевам дека тавката серија ќе продолжи и во следниот период. Убаво е кога Интер не победува. И јас сум дел од таа група на луѓе која е презадоволна од работата на Антонио Конте. Задоволен сум од постигнатите резултати во изминатите две, три сезони. Искрено, бев многу разочаран после непријатниот пораз во Неапол. Се надевам дека во победнички стил ќе ја завршиме актуелната сезона”, изјави Елкан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести